تاثیر تغییر کانتنت برروی جایگاه وبسایت

آپدیت محتوایی چگونه بهینه سازی محتوا به صورت جزئی باعث از دست دادن 20 تا  30 درصد موقعیت در رتبه بندی جستجو می شود؟ در ادامه پاسخ این سوال را از زبان یک متخصص سئو می شنویم.

فهرست مطالب

چرا بهینه سازی محتوای موجود در سایت باعث کاهش رتبه می شود؟

تجربه ی کاری یک کارشناس سئو از زبان خودش:

من تازه در یک استارت آپ شروع به کار کردم. وبلاگ ها به دلایل زیادی در یک وضعیت آشفتگی وحشتناک هستند، اما حدود 20 وبلاگ از 140 وبلاگ وجود دارد که ما آزمایش هایی را بر روی آن ها انجام دادیم.

من می‌خواستم حداقل‌ها را برای بهینه‌سازی آن‌ها انجام دهم، بنابراین همه عنوان‌های H را تصحیح کردم، مطمئن شدم که هر پست دارای توضیحات متا است و بررسی کردم که هر تصویری دارای تگ alt باشد.

طبق سرچ کنسول گوگل، در کمتر از یک روز، همه این وبلاگ ها موقعیت خود را برای کلمات کلیدی اصلی که برای آن ها رتبه بندی می کردند، از دست دادند. چه اتفاقی افتاد؟

من هیچ جا توضیحی برای این موضوع پیدا نمی کنم! تقریباً همه آن ها با کاهش ۲۰ تا ۳۰ واحدی در رتبه های گوگل مواجه شدند و این اصلا برای ما خوب نبود. البته که با گذشت زمان این کاهش رتبه ها جبران گردید و به موقعیتی بهتر از موقعیت اولیه ی خود دست پیدا کردیم. در ادامه به بیان دلایل این نوسانات رتبه می پردازیم.

علت نوسانات رتبه در نتایج جست و جو

نوسانات در رتبه بندی طبیعی است زیرا Google محتوای جدید/به روز شده را ارزیابی می کند، بنابراین تغییر رتبه طبیعی می باشد. چرا که میزان و چگونگی فعالیت و عملکرد سئو سایت رقبا نیز بر رتبه بندی سایت شما تاثیر گذار می باشد.

کسب بهترین رتبه در نتایج گوگل از طریق تولید محتوا

 • پر کردن صفحات با کلمات کلیدی یا اعداد منجر به تجربه کاربری منفی می شود و می تواند به رتبه سایت شما آسیب برساند. بر ایجاد محتوای مفید و غنی از اطلاعات که از کلمات کلیدی به طور مناسب و در زمینه استفاده می کند تمرکز کنید. اگر در «تصحیح» عنوان‌های فرعی خود حجمی غیرطبیعی از کلمات کلیدی را اضافه کرده‌اید، ممکن است گوگل آن صفحات شما را با کاهش رتبه همراه نماید.
 • بسته به عبارات کلیدواژه‌ای که سعی کرده‌اید برای آن‌ها بهین ه‌سازی کنید، ممکن است بر درک Google از ارتباط محتوا با اصطلاحاتی که قبلاً در آن رتبه ‌بندی شده بود تأثیر منفی گذاشته باشید. برای مثال، ممکن است فرض کنید که از آن جایی که یک صفحه رتبه ‌بندی خوبی داشت و ترافیک واجد شرایط را برای سایتتان دریافت می نمود، کنار بگذارید و فعالیتی سئویی بر روی آن انجام ندهید. که این کار نیز اشتباه می باشد. و پس از گذشت زمان با کاهش رتبه مواجه خواهید شد.
 • در تلاش برای بهینه سازی محتوای موجود برای یک کلمه کلیدی با هدف جستجوی متناقض و ارتباط موضوعی، ممکن است آب را گل آلود کرده باشید.
 • تمرکز کمتر می تواند بر درک گوگل از آن به عنوان بهترین پاسخ برای جستارهایی که می خواهید در آن ها رتبه بندی کنید تأثیر بگذارد.

سایر عوامل موثر بر کیفیت محتوا

 • محتوای قدیمی خود را به روز کنید. : ین به گوگل و مشتریان احتمالی این تصور را القا می کند که شما به طور فعال اطلاعاتی را که در جهان منتشر می کنید ایجاد و نگهداری نمی کنید.
 • یک استراتژی لینک سازی داخلی ایجاد کنید. لینک سازی داخلی نه تنها به گوگل کمک می کند تا سلسله مراتب سایت شما را درک کند، بلکه رتبه صفحه را نیز پشت سر می گذارد و به بازدیدکنندگان کمک می کند تا درگیر سایت شما باشند و در سایت شما زمان بیشتری باقی بمانند و از سایت خارج نشوند.
 • بهبود کیفیت نوشتار : اشتباهات گرامری و مشکلاتی در ساختار جمله، استفاده از کلمات و سایر مکانیزم های نوشتاری وجود دارد که خواندن مطالب را دشوار می کند. یک ویرایشگر استخدام کنید و از ابزارهایی مانند Grammarly و Hemingway برای بهبود کیفیت نوشتار خود به خوبی استفاده کنید. هر گونه بهینه سازی بیشتر را قبل از ادامه دادن و گسترش دادن در کل سایت ابتدا آزمایش نمایید.تغییر کانتنت برروی وبسایت

کسب بهترین نتیجه از آپدیت محتوایی

برای کسب بهترین نتیجه از آپدیت محتوایی به نکاتی که در ادامه بیان می شود، توجه نمایید. از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تغییراتی را که می خواهید ایجاد کنید مستند کنید و آن ها را آزمایش کنید.
 • نتایج را اندازه گیری کنید.
 • همچنین به یاد داشته باشید که بهینه سازی های یکسان ممکن است نتایج کاملاً متفاوتی را در صفحات مختلف سایت ایجاد کنند.
 • بررسی های لازم را انجام دهید تا متوجه شوید در حال حاضر بزرگترین فرصت های شما کجا هستند. سپس، یافته های خود را اولویت بندی کنید. لازم نیست این کار را به یکباره انجام دهید . در واقع، همانطور که در اینجا دیدیم، می تواند عواقب ناخواسته ای داشته باشد. پس در ابتدا بر روی قسمتی از سایت اقدامات جدید را پیاده سازی نمایید.
 • به روز رسانی و بهینه سازی محتوای موجود روشی عالی است که می تواند تجربه و رتبه بندی کاربر را به طور چشمگیری بهبود بخشد.اما این یک فرآیند است. پس در کسب نتیجه از آن عجله نکنید.
 • ابتدا روی پر سودترین صفحات و بهینه سازی های بالقوه خود تمرکز کنید و همیشه آماده باشید که اگر به طور تصادفی رتبه خود را کاهش داده اید، آن را به عقب برگردانید.

آیا آپدیت محتوا تنها راه بهبود رتبه در نتایج گوگل است؟

بدون شک استراتژی های بسیاری برای بهبود رتبه در نتایج گوگل وجود دارد که تنها یکی از این قوانین و استراتژی ها تولید محتوای بهینه و آپدیت محتوایی می باشد. که در این مقاله به بیان نکات آپدیت محتوا برای کسب بهترین نتیجه از آن اشاره شد. بدیهی است که با رعایت این نکات و همچنین داشتن استراتژی اصولی سئو می توان به کسب بهترین رتبه ها در نتایج گوگل میان رقبای خود دست یافت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *