نحوه ی مدیریت محتوای تکراری در وبسایت ها

مدیریت محتوای تکراری ،‌ محتوای تکراری را در سایت های کسب و کار هایتان به حداقل برسانید. در اینجا نکته هایی با استفاده از استراتژی های مفید سئو به شما بیان می کنیم. تا به کمک آن ها بتوانید میزان محتوای تکراری موجود در سایتتان را مدیریت نمایید.

فهرست مطالب

اثرات محتوای تکراری بر سئو

محتوای تکراری می تواند مانعی برای عملکرد سئو باشد و از موفق عمل کردن استراتژی های سئو شما برای رسیدن به اهداف خاص جلوگیری کند. همچنین وجود محتوای تکراری باعث می شود که ویسایت شما برای جستجوگران مفید نباشد، در نتیجه ی این اتفاق باعث می شود موتورهای جستجو مانند گوگل محتوای دیگر را به عنوان پاسخ بهتر شناسایی کنند. البته به این نکته توجه نمایید که محتوای تکراری لزوماً به این معنی نیست که شخصی بدون اجازه محتوای شما را دزدیده یا کپی کرده است (اگرچه این اتفاق می افتد.)

در چه سایت ها و سازمان هایی محتوای تکراری به وجود می آید؟

  • در سطح سازمانی، ممکن است شما فروشنده ها، شرکت های وابسته یا شعبه های را داشته باشید که محصولات شما را با استفاده از محتوای شما می فروشند. سایت‌هایی که بخشی از یک مدل شرکتی هستند، یا دارای محصولات یا خدماتی از یک سازنده یا سازنده هستند، ممکن است محتوایی دقیقاً مشابه محتوای شما داشته باشند.
  • در یک سایت سازمانی، شما این تجمل را ندارید که فقط یک یا دو صفحه را به روز کنید یا برخی از برچسب های سفارشی را برای حل برخی مشکلات اضافه نمایید. چرا که سایت های سازمانی با پیچیدگی بالقوه هزاران صفحه، محصول، خدمات، مکان یا محتوای تنظیم شده دارای چالش های متعددی هستند.

خبر خوب این است که راه های خاصی برای مدیریت محتوای تکراری در مقیاس سازمانی وجود دارد.

7 روش برای برخورد با محتوای تکراری سازمانی

  • راهنمای استفاده از محتوا
  • حسابرسی
  • برچسب های متغیر پویا
  • محتوای جهانی الگو را ارزیابی کنید
  • کپی مقیاس پذیر
  • محتوای ایجاد شده توسط کاربر

کنترل محتوا به کمک حفظ یکپارچگی

اگر مالک یا تولید کننده محتوا هستید و افراد دیگری را درسازمانتان دارید که محصولات یا خدمات شما را می فروشند، ارائه می دهند ، باید تا حد امکان بر استفاده از محتوا کنترل داشته باشید.

به احتمال زیاد به فروشندگان و شرکت های وابسته اجازه می دهید از توضیحات و جزئیات برای حفظ یکپارچگی برند استفاده کنند.

با این حال، برای اینکه سایت شما بیشترین اعتبار و رتبه بندی را حفظ کند، به سیاست هایی نیاز دارید که چه محتوایی را می توان استفاده کرد و چه چیزی را نمی توان استفاده کرد. و در برخی شرایط، به قوانین یا دستورالعمل‌هایی در مورد انتساب نیاز خواهید داشت.

انجام هر کاری برای به حداقل رساندن محتوایی که قصد داشتید بخشی از محتوای منحصر به‌ فرد برند اصلی باشد را از «قرض گرفتن» یا استفاده به حداقل برسانید. این بدان معنا نیست که دیگران نمی توانند از آن استفاده کنند.

کنترل محتوای تکراری به کمک آنالیز محتواهای منتشر شده

بدانید چه محتوایی در سایت شما از صفحه ای به صفحه دیگر و در هر جای دیگر وب کپی شده است. چندین ابزار عالی برای شناسایی و گزارش محتوای تکراری در مجموعه ابزار SEO و ابزارهای مستقل مانند Copyscape وجود دارد.

وارد یک فرآیند منظم داخلی سایت برای محتوای تکراری شوید تا بتوانید هر چیز جدیدی پیدا کنید.

این به شما امکان می دهد هر گونه استفاده از محتوای تکراری را که مجاز نمی باشد، در وبسایتتان به حداقل برسانید.

از بین بردن محتوای تکراری سایت به وسیله ی تگ ها پویا

سایت های سطح سازمانی اغلب دارای هزاران صفحه هستند.

این صفحات خود را به وسله ی تگ ها ، توضیحات متا و تگ های عنوان و البته مجتوا از یک دیگر متمایز می نمایند. البته باید گفت که حتی اگر این کار ها انجام بگیرد، نوشتن، نظارت و مستند سازی برچسب‌ها و تگ ها برای اطمینان از اینکه حاوی محتوای تکراری نیستند، اقدامی ضروری می باشد. که البته به تلاش زیادی نیز نیاز دارد.

کنترل محتوای تکراری در سایت های تجارت الکترونیک بزرگ

برای سایت‌های تجارت الکترونیک بزرگ، سایت‌های اصلی و سایت‌های برند که دارای محصولات، پست‌های وبلاگ، مشخصات فنی و بخش‌ها و پایگاه‌های اطلاعاتی بزرگ از محتوای مورد نظر کاربر هستند، ایجاد مجموعه ‌ای پویا از برچسب ‌ها و تگ ها مهم است. در واقع به کمک مدیریت تگ ها و استفاده ی درست و کارآمد از آن ها می توان محتواهای تکراری را در سایت ها کنترل نمود. و در نتیجه اثر منفی بر سئو سایت مشاهده نشود.

از برچسب گذاری پویا و متغیرهایی که به نفع خود هستند استفاده کنید تا محتوای برچسب ها و سرفصل ها را مقیاس بندی کنید تا اطمینان حاصل کنید که آن ها سفارشی هستند و تا حد امکان مرتبط و خاص برای محتوای صفحه هستند.

کنترل محتوای تکراری از طریق کپی مقیاس پذیر

این می تواند چالش برانگیزترین روش پیشگیری از به وجود آمدن محتوای تکراری سازمانی باشد. مقیاس بندی کپی می تواند زمان بر و دشوار باشد. استفاده از این استراتژي به شما این کمک را می کند تا در جستجوی محلی و لوکال در بازارها رتبه های برتر را کسب کنید.

استفاده از محتوای تولید شده توسط کاربر برای عدم تولید محتوای تکراری

فراتر از مقیاس بندی محتوا در منابع داخلی، توصیه می کنیم به دنبال راه هایی برای ترکیب محتوای تولید شده توسط کاربر نیز باشید.

این روش می‌تواند شامل بررسی‌ها (در صورت ارائه به‌عنوان محتوا در صفحه)، توصیه‌ها، پرسش‌های متداول، انجمن‌ها و سایر محتوایی باشد که به جبران محتوای تکراری از صفحه‌ای به صفحه دیگر کمک می‌کند. و همچنین یک کپی جدید و منحصربه ‌فرد در مورد موضوع مورد خاص ارائه می‌کند. این اقدام باعث می شود که موضوع صفحه

نتیجه ی عمدا استفاده کردن از محتوای تکراری

در هر موقعیتی که عمداً محتوای تکراری در سایت خود قرار می دهید،  از تگ های متعارف برای اشاره به صفحه ای که بیشترین اهمیت را برای کسب رتبه برجسته دارید، استفاده کنید.

این راه شما برای جمع ‌آوری ارزش پیوند و دیده شدن برای یک صفحه با واضح بودن وضعیت محتوای تکراری است.

 البته باید در نظر گرفت که مدیریت محتوا و استراتژی در یک سایت سازمانی دارای چالش‌های منحصربه ‌فردی با مقیاس، اندازه و دامنه شرکت‌ها یا نهادهای مرتبط است که مجاز به استفاده از یک نسخه یا روابطی هستند که مدیریت آن ها همیشه ممکن نیست.

با استفاده از استراتژی‌های مقیاس‌بندی پویا، فنی و مبتنی بر کپی، می‌توانید میزان محتوای تکراری را به حداقل برسانید یا آن را به گونه‌ای مدیریت کنید که کنترل موقعیت و صفحاتی که ارزش دریافت می‌کنند را به شما بدهد.

همان طور که می دانید یکی از الگوریتم های گوگل تازگی محتوا است. و وجود محتوای خاص و تازه باعث ایجاد تاثیر مثبت در سئو سایت ها می شود. به همین خاطر باید تا حد امکان از وجود محتوای تکراری در سایت ها به نحوی خودداری نمود.

بله در سایت های سازمانی که امکان ایجاد محتوای تکراری وجود دارد، با رعایت پیاده سازی برخی استراتژی ها که در این مقاله به آن ها اشاره نمودیم،‌می توان از ایجاد محتوای تکراری جلوگیری نمود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *