انواع محتوا در سئوی محلی، آیا به شما کمک می کنند یا آسیب می رسانند؟

در این مقاله سعی داریم به این موضوع انواع محتوا در سئوی محلی بپردازیم و اینکه آیا برای کسب جایگاه در سئوی محلی این ارزش وجود دارد که شما زمان و منابعتان را بر روی محتوای منحصر به فرد در مقابل محتوای تکراری متمرکز کنید و یا خیر.

اگر شما هم به دنیای راه حل هایی برای بهبود سئوی محلی سایت خود هستید، با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را بررسی نماییم.

فهرست مطالب

 

سئوی محلی می تواند برای بسیاری از انواع مشاغل برگ بنده باشد

فرقی نمی‌کند شما یک کسب‌وکار فروش مصالح ساخت و ساز داشته باشید و یا یک تجارت مبتنی بر خدمات، مهم این است که همان طور که می‌دانید بسیاری از مشتریان بالقوه ی شما سفر خود را برای خرید و کسب خدمات با جستجو آغاز می‌کنند. پس اگر می خواهید در این سفر هیجان امگیز همراه آن ها باشید و آن ها را جذب کسب و کار خود نمایید، باید حاضر شوید.

برای شروع، بدون شک پیاده سازی استراتژی های  SEO محلی در سایت شما می تواند کمک کننده ی بزرگی باشد. چرا که در چنین شرایطی با موفقیت در سئوی محلی به این موفقیت می رسید که در بین رقبای محلی و نزدیک به خودتان، اولین باشید. در واقع این استراتژی نقشه راه شما خواهد بود تا مطمئن شوید که تمام مسیر را درست آمده اید. و در راه درست جذب مشتریان نزدیک خود از نظر مکانی هستید.

البته که در طول این فرآیند، یکی از چیزهایی که ممکن است متوجه شوید این است که انواع محتوا در سئو محلی خاصی وجود دارد که هدف از تولید و انتشار آن ها افزایش دید شما برای آن دسته از کاربرانی است که به دنبال محصول یا خدمات شما در منطقه خود هستند. پس تا این جا می توان این گونه نتیجه گیری نمود که برای کسب موفقیت در کسب و کارتان به صورت محلی باید در ابتدا شروع به تولید و انتشار محتوای متناسب برای سئوی محلی نمایید. که در ادامه نکات این گونه تولید مجتوا را بیان می کنیم. این موضوع همچنین به این معنی می باشد که واقعاً در مکان مناسب در زمان مناسب با انتشار محتواهای خاص ظاهر شوید که پیاده سازی این فرایند نیاز به مقدار زیادی محتوا نیاز دارد.

تولید محتوا ویژه ی سئوی محلی

در این جا ممکن است که سوالاتی برای شما به وجود بیاید که برخی از آن ها می تواند مواردی باشد که ما در ادامه آن ها را بیان می نماییم:

 • چگونه می توان حجم بالایی محتوای منحصر به فرد را با موضوعی مشابه ایجاد کرد؟
 • آیا می توان همه ی اطلاعات را کپی و پیست کرد و تنها نام شهر یا موقعیت مکانی را تغییر داد؟
 • بهترین راه برای هدف قرار دادن مشتریان و در عین حال جریمه نشدن برای انتشار محتوای تکراری چیست؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در ابتدا، صفحاتی از ساییتان را که خدمات و مجصولات در آن ها به صورت منطقه ای ارائه می شود را بشناسید و بر روی آن ها محتوا با استراتژی سئوی محلی منتشر نمایید.

انواع محتوا در سئوی محلی، آیا به شما کمک می کنند یا آسیب می رسانند؟

مشخص کردن صفحاتی از سایت که خدمات محلی ارائه می دهند

بدون شک بدیهی است که ممکن است برخی از صفحات سایت کسب و کار شما، به صورت منطقه ای باشد و خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید صرفا مخصوص مردم آن منطقه باشد. در چنین مواردی پیاده سازی استراتژی های سئوی محلی به شما این کمک را می کند تا به صورت محلی در بین رقبای محلیتان اولین باشید.

به عنوان یک کسب و کار مبتنی بر خدمات، این صفحات به مشتریان شما منطقه ی دقیقی را که کسب و کار خود را در آن انجام می دهید، می گویند. همچنین اگر سایت شما برای فروش محصول خاصی در منطقه ی مشخصی باشد، استراتژی انواع محتوا در سئوی محلی می تواند مخاطبانتان را وجود شما مطلع سازد. و این مزیت شما نسبت با سایر رقبایتان می باشد.

این فرصت شماست تا مستقیماً با نیازهای مشتری خود صحبت کنید و به موتورهای جستجو بگویید دقیقاً کجا می خواهید در نتایج نقشه زندگی کنید. و نمایش داده بشوید. از این فرصت عالی برای متمایز کردن خود استفاده کنید. البته باید به این نکته توجه نمایید که با داشتن اطلاعات یکسان در هر صفحه از وب سایتتان، ممکن است که سیگنال های متناقضی را به موتورهای جستجو ارسال بکنید که در آن صفحه واقعاً مهم است و یا خیر.

به همین خاطر بهتر است که در محتوایی که در وب سایتتان منتشر می کنید، این را کاملاً واضح اعلام کنید که اگر کاربر در حال جستجوی یک عبارت خاص در این زمینه است، شما بهترین وب سایتی هستید که به او کمک می کند تا آن نیاز را برآورده کند یا به یک سؤال خاص پاسخ دهد.

نکات منحصر به فرد محتوایی برای سئوی محلی

 1. در محتواهایی که تولید می کنید و در وبسایتتان منتشر می کنید، با هدف دیده شدن در  موقعیت مکانی محلیتان، راجب این موضوع که چگونه خدماتی که در هر منطقه خدماتی خاص ارائه می کنید و برای آن مشتریان منحصر به فرد است، صحبت کنید.
 2. در مورد مشکلاتی که برای مشتریان خود که در آن منطقه زندگی می کنند، فکر کنید و از قبل راه حل هایی را در نظر بگیرید.
 3. اگر ترکیب سرویس شما بر اساس مکان تغییر می کند، اینجا مکانی برای برجسته کردن آن تغییرات است. در واقع شما باید این تغییر خدمات با توجه به تغییر موقعیت مکانی را برای مخاطبانتان با استفاده از کلمات کلیدی مشخص نمایید. در واقع باید خدمات متمایزتان برای موقعیت های مکانی مختلف را مشخص نمایید. و کاربران را از آن ها مطلع کنید.
 4. از این صفحه می توانید برای اطلاع رسانی بیشتر به مخاطبان به وسیله ی لینک سازی نیز استفاده نمایید. به عنوان مثال می توانید کاربرانتان را به صفحات وسایل حمل و نقل شهری به وسیله ی لینک سازی مرتبط کنید تا هم خدماتی که ارائه می دهید، تکمیل تر باشد و هم این که بتونید جایگاه بهتری در سئوی محلی کسب کنید.
 5. حتماً طرحی محلی به سایتتان اضافه کنید تا مطمئن شوید که موتورهای جستجو همه ی اطلاعات مهم در مورد کسب و کار شما از جمله نام، مکان، ساعات کاری، مختصات منطقه ای که به آن خدمات می دهید، نوع خدمات، حساب های اجتماعی مرتبط و … درک می کنند. اگر بیش از یک مکان دارید، مطمئن شوید که برای هر مکان یک طرح منحصر به فرد ارائه داده اید و آن را در صفحه ی منطقه ی خدمات مناسب قرار داده اید.
 6. یک نقشه Googleی مرتبط با نمایه ی کسب و کار خود را به وبسایتتان اضافه کنید. این اقدام این سیگنال را به موتور جست و جوی گوگل ارسال می کند که وب سایت شما به منطقه ی مورد نظر اشاره شده در این صفحه با یک پیوند مستقیم خدمات می دهد.
 7. اطلاعات مربوط به کسب و کار خود از جمله NAP، ساعات کار، آدرس ایمیل و تصاویر مربوطه را فراموش نکنید. در صورتی که آن تصاویر دارای برچسب جغرافیایی باشند، ارزش بیشتری نیز برای سئوی محلی یا لوکال دارند.
 8. در فرهنگ اجتماعی فعلی، همه ی افراد یک مقاله یا وبلاگ خوب را دوست دارند، به خصوص اگر مربوط به موقعیتی باشد که در آن لحظه تجربه می کنند و در آن قرار دارند. به همین خاطر خوب انتشار چنین بلاگ هایی می تواند راه حل مناسبی برای کسب بهترین جایگاه در سئوی محلی باشد.
 9. بخش منابع سایت شما مکانی عالی برای صحبت مستقیم با آن دسته از مشتریانی است که نیاز خاصی به اطلاع از این منایع دارند. به تکمیل و به روز نگه داشتن این قسمت از سایت می توانید اعتماد مشتریان را جذب کنید و نشان دهید که در فضای خود صاحب اختیار هستید.
 10. بهترین بخش در مورد داشتن مقاله ها و وبلاگ ها به عنوان بخشی از استراتژی شما، این است که برای عمیق کردن هر موضوعی و کاربردی کردن آن برای خدمات یا محصولاتتان انعطاف پذیری داشته باشید. همین موضوع باعث می شود که در مقابل موضوعات غیر قابل پیش بینی راه حلی برای ازائه داشته باشد.
 11. با استفاده ی مجدد از یک چیز، آن را خسته کننده نکنید. بدون شک تکرار برای همه خسته مننده است. پس اگر به دنبال راه حلی برای افزایش عملکرد خود هستید، نباید از محتوای تکراری استفاده کنید. و یا این که حداقل با ایجاد تغییراتی باعث تنوع بشوید.
 12. در مورد آنچه در محله یا منطقه شما اتفاق می افتد صحبت کنید. در واقع محتواهیی که منتشر می کنید، مرتبط و به موقع باشد. محتوایی ایجاد کنید که کاربران شما در حال حاضر به آن اهمیت می دهند. این می تواند از مسائل اجتماعی گرفته تا رویدادها و تبلیغات گسترده. به آنچه مشتریانتان اهمیت می دهند گوش دهید.
 13. استراتژی کلمه کلیدی طولانی را در اینجا بکار ببرید. از صفحات منبع خود برای ایجاد محتوا برای کلمات کلیدی فوق هدفمند استفاده کنید که ممکن است در قسمت های اصلی سایت شما به کار بردن آن ها مناسب نباشند.
 14. خلاق باشید و از چک لیست ها، 10 لیست برتر، اینفوگرافیک ها و محتوای ویدیویی برای جذب مخاطبان محلی خود استفاده کنید. اگر هنوز هم مطمئن نیستید که جه محتوایی باید تولید کنید، از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی خود یا Google Trends استفاده کنید تا از آنچه در منطقه مورد نظر شما محبوب است مطلع شوید.
انواع محتوا در سئوی محلی

اطلاعات NAP چیست و چه کاربردی در سئوی محلی دارد؟

در حالی که NAP شما (نام، آدرس و شماره تلفن) ممکن است یک صفحه کامل از محتوا نباشد، اما برای SEO محلی بسیار مهم است. این موردی است که در آن ثبات اهمیت دارد و بهتر است که برای همیشه یکسان باشد. البته این به این معنا نمی باشد که شما نمی توانید، چنین اطلاعاتی را تغییر بدهید. اما از نظر سئوی محلی بهتر است که این کار را نکنید.

در چنین صفحاتی از سایت سطح جزئیات مورد نیاز به اندازه ای عمیق است که اگر به عنوان مثال از “St” یا “street” در بیان آدرس خود استفاده نمایید، در نتایج تفاوت حاصل خواهد شد. این مهم است زیرا موتورهای جستجو چگونگی وجود شما را در اینترنت بررسی و تایید می کنند. اگر موتور های جست و جو

 بتوانند نام، آدرس و شماره تلفن شما را با سایر منابع اطلاعاتی مطابقت دهند، ارتباط بین وب سایت شما و سایر موارد ذکر شده از شرکت شما را نشان می دهد. شما باید این اطلاعات را در فوتر وب سایت خود و صفحات مربوط به ما داشته باشید. همین فرایند است که باعث می شود که به مشتریان خود و موتور جستجو کمک کنید تا نقاط را به هم متصل کنند.

تاثیر قسمت نظرات کاربران بر سئوی محلی

بررسی های انجام شده نشان می دهد که فعال بودن قسمن نظرات سایت باعث ایجاد اعتماد و اعتبار در بین مشتریان شما می شود. به گفته  BrightLocal، 77٪ از کاربران همیشه و به طور مرتب نظرات خود را هنگام مرور یک تجارت محلی می خوانند.

به همین خاطر است که توصیه می شود قسمت نظرات کاربران را در قسمت های مختلف سایتتان فعال کنید. و اجازه دهید از این طریق مخاطبان به اندازه ی بیشتری با بتوانند با شما ارتباط برقرار نمایند. نکته کلیدی در اینجا وجود دارد این است که باید این محتواها را به صورت دوره ای به روز کنید. این کار را می توان به صورت دستی یا از طریق افزونه هایی برای این کار وجود دارد، انجام داد

آیا سایت های دایرکتوری خدمات یا محصولات بر روی سئوی محلی تاثیر گذار است؟

از انواع محتوا در سئو محلی، وب سایت های دایرکتوری هستند که هنوز هم به سئوی محلی بسیار مرتبط هستند.

همه ما در مورد رایج ترین دایرکتوری ها مانند Google Business Profile و Bing Places  شنیده ایم، با این حال، تعداد زیادی دایرکتوری دیگر وجود دارند که اغلب استفاده می شوند و ممکن است در رادار شما نباشند. این ها شامل دایرکتوری های جستجوی محلی، سایت های نقشه، سایت های وابسته/ بازبینی و اتاق های بازرگانی است.

هر دایرکتوری ممکن است به شما این فرصت را بدهد که نمایه ای داشته باشید که شامل اطلاعات NAP شما و همچنین فهرستی از خدمات شما و شرحی از کسب و کار باشد. البته که لازم نیست برای هر دایرکتوری توضیح یا فهرستی از خدمات جدید ایجاد کنید.

فقط این که مشابه NAP  ثبات اهمیت دارد.شما می خواهید که موتورهای جستجو بتوانند نقاط را از سایت های دایرکتوری به وب سایت شما متصل کنند و بدون شک تعیین کنند که شما همان تجارتی که باید باشید، هستید. برای صرفه جویی در زمان، می توانید برای یک سرویس لیست، ثبت نام کنید که اطلاعات کسب و کار شما را به محبوب ترین دایرکتوری ها برای شما منتقل می کند.

همانطور که با انواع مختلف محتوا راه هایی برای آزمایش میزان تاثیر بر سئوی محلی وجود دارد، راه هایی برای شروع به ادغام سایر تلاش های بازاریابی خود مانند محتوای اجتماعی و ویدیویی در استراتژی سئوی محلی خود خواهید یافت. سازگاری در بین پلتفرم‌ها، نقاط را در کل سبد بازاریابی شما به هم متصل می‌کند و یک سفر کاربر جامع ایجاد می‌کند.

آخرین اقدامات برای موفقیت در سئوی محلی

برنامه‌ریزی انواع محتوا در سئوی محلی شما ممکن است در ابتدا دلهره‌آور به نظر برسد، با برنامه‌ریزی مناسب، می توانید به این موفقیت دست یابید. به عمل به همه ی نکاتی که در بالا بیان شد، به راحتی می توانید، موقعیت مناسبی را در سئوی محلی به دست آورید.

منبع گردآوری مطالب: searchenginejournal

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *